| DanielS16 a întrebat:

Salut am degetul umflat la incheietura, iar marginile incheieturi sunt rosi... Degetul este cam lat... Dupa o saptamana jumate degetul a ramas lat la incheietura.

http://oi45.tinypic.com/vyoadt.jpg

asa arata degetul de la mana stanga(care nu este umflat) si cel de la mana dreapta(care este umflat).

Daca este un doctor pe aici vreau sa ii zic sa imi raspunda.

Multumesc.
Dau fundita. :)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| johnsmith1890 a răspuns:

Cred ca este vorba de o infectie..ai taiat vreo unghie prea tare (colturile) happy poti lua un antibiotic la 6 ore/5 zile