| Rexofere a întrebat:

Salut! Am dureri lombare deja de 2 săptămâni și 2 zile la doar 14, 8 ani ca imediat fac 15. Am încercat creme, pastile, ventuze de pus pe piele și nici un efect. Am citit ca dacă nu trec după 3 luni, atunci sunt cronice. Sunt disperat și nu mai știu ce sa fac. În afara de a merge la medic cu ce as mai putea contribui la rezolvarea,, bolii"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Extraordinar de mulți oameni au dureri de spate. Nu e ceva neobişnuit. Fizioterapia poate ajuta. Mergi la medic prima dată să excludă eventuale probleme grave.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De unde stii ca sunt dureri lombare si nu din alte cauze (de exemplu: sedimente renale)?

| Rexofere explică (pentru Bula):

Dupa ce am facut exerctitiu fizic ceva mai intens au inception durerile sa apara

| Bula a răspuns (pentru Rexofere):

La fel apar si durerile cauzate de pietre de rnichi.
Mergi la medic, pentru investigatii!

| ioana748 a răspuns:

Pe stil babesc spirtul amelioreaza durerea.
In alta ordine de idei este bine sa mergi la medic, nu te costa nimic.

| Cipi1212 a răspuns:

Ai incercat acupunctură?