| anonim_4396 a întrebat:

am facut sex cu prietenul. la cateva zile dupa, mi-a venit menstruatia( a fost menstruatie sau sangerearea produsa de fixarea embrionului?) luna urmatoare mi-a inarziat, menstruatia a durat mult si a avut flux mic, iar acum sunt treizeci si sase de zile de ciclu si astept sa imi vina. Poate fi doar o dereglare? poate schimbarea climatica sa afecteze? Acum ma doare burta si spatele dar intarzie sa apara. Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Asa cum i-am raspuns si lui "TheRat", nidatia embrionului apare aprox in ziua a 7-a. E posibil insa ca intr-o sarcina extrauterina sa nu se intample asta, deci nu e obligatoriu sa apara. Probabil e doar o dereglare a ciclului dar poti sa iti faci un test de sarcina, nu e asa dificil

| anonim_4396 explică (pentru BGDs):

Domnu' doctor stie mai bine tongue

| Goguletzu a răspuns:

Ati facut sex protejat? ce fel de durere apare in momentul urinarii?big grin da niste detaliitongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Embrionul nu se fixeaza, el se dezvolta, si nu apar sangerari sau alte chestii de genu. Daca ai facut sex protejat ( cu prezervativ) atunci sansele sa fi ramas insarcinata sunt de 99, 99% adica trebuie sa fii foarte ghinionista sa fi ramas. Daca nu ai facut sex protejat sa si ca sansele tale de a ramane cresc semnificativ, dar nu sunt de 100%, ci mai de graba 50%. Oricum, daca menstruatia intarzie sa apara, sau ai unele dubii in privinta ei, du-te si viziteaza un medic ginecolog. Nu este nimic rusinos in asta.

| BGDs a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba se fixeaza embrionul. Se numeste nidatie si se intampla cam in ziua a 7-a de la momentul fecundatiei