| mospopescu a întrebat:

Am fost acum cateva zile undeva sa imi scoata coltul de la o unghie incarnata la un picior. Ce aveam eu era rau de tot (nu poti gasi nici pe internet ce grozavie aveam eu - aveam coltisorul de vreun an - un an jumatate si incercasem de toate pana atunci... Dupa ce mi l-a scos, infectia si carnea moarta mi-au disparut brusc, dupa 2-3 zile, eram aproape ca nou, insa am o problema: mi-a ramas o umflatura mare si rosie in partea stanga a degetulului (nu e chiar mare, dar e umflat). Oare e nevoie de timp ca sa imi treaca si aia (pentru ca am stat mai bine de un an cu unghia asa...) sau e o problema mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viooiv a răspuns:

Am avut si eu.stai fara grija se "trage"in timp.numai dacanu ai facut infectie acolo.