| shummyalberto a întrebat:

Salut am fost sa imi fac analizele si mi-a iesit aslo marit 495.95 am reomatism si mi s-a spus ca de la streptococ am. Vreau sa stiu daca e posibil sa fiu doar purtatori de streptococ nu sa il pot transmite prin sarut pentru ca la analize mi-a iesit proteina si aslo mai mare decat normal.Imi puteti spune daca sunt doar purtator si nu transmitator.Ma intereseaza fiindca am auzit ca se ia prin sarut si e o problema aici

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este imposibil de zis daca esti doar purtator sau transmitator. fa 3-4 exsudate faringiene si daca toate ies negative inseamna ca riscul de a transmite boala este foarte mic

1 răspuns: