| AmNa18 a întrebat:

Am încercat recent să donez sânge, dar nu am putut deoarece aveam pulsul în repaus prea mare şi hemoglobina aproape de limită, pulsul era de 121 şi hemoglobina era 12, 5. Doamna de acolo mi-a zis că nu am de ce să-mi fac griji, totuși, ar trebui să merg la cardiolog pentru o consultație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și la cardiolog și la medicul generalist să analizeze anemia ta.

| alina2k18 a răspuns:

Nu e extrem de mica hemoglobina ca sa creeze problema, dupa cum ti-a spus si medicul.
Pulsul era marit din cauza emotiilor sau stressului, nu ar risca sa il monitorizezi o perioada sa vezi ce valori ai dimineata si seara.