| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat azi dimineata cu genunchiul intr-o muchie de lemn(m-am impiedicat), m-am taiat dar s-a si umflat zona. Am bandajat dar nu am mai miscat piciorul, l-am tinut drept ca sa se inchida si taietura ca e destul de adanca. Am pus gheata din 4 in 4 ore cate 15 minute. Cam in cat timp o sa-mi treaca si o sa pot sa il folosesc la "capacitate maxima"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Incearca si comprese cu bitter suedez si unguent de galbenele cand o sa prinda coaja rana

| strawberrycool14 a răspuns:

Buna! Stai linistit ca in cateva saptamani o sa fie ca nou! Iti recomand sa-l mai misti putin, chiar daca te doare, ca sa dezmortesti genunchiul!happy...

| dragosh57 a răspuns:

Omule cumpara ceai de musatel la plic si pune compresie pe rana, incearca sa faci cat mai putina miscare primele 2 3 zile sa ti se vindece pielea unde rana e deschisa sa nu iti plesneasca in zona fracturata