| elena5stefania a întrebat:

am multe cosuri pe fata cum sa le elimin? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ireall a răspuns:

Du-te la dermatolog, e cel mai bine. El o sa-ti dea un tratament in functie de ce tip de ten ai. Eu asa am facut, m-a ajutat mult. Nu recurge la leacuri 'babesti'!

3 răspunsuri:
| Art a răspuns:

Stoarce o coaja de lamaie pe cosiri si se vor usca in cateva zile...

happy

| anka a răspuns:

Pentru acnee se recomanda argila amestecata cu apa, astfel incat sa obtineti o pasta omogena, care poate fi usor aplicata pe fata.
Pentru un ten cu pori dilatati si puncte negre se poate face un amestec din 2 linguri de praf de argila cu o lingura de ulei de masline si o lingura cu zeama de lamaie.
O intrebare des intalnita este "unde gasesc si eu argila?", iar cel mai bun raspuns este "la plafar".

| andreea_8479 a răspuns:

In primul rand incearca sa iti ti tenul cat mai curat, nu il incarca cu creme, mai ales seara(spala. te pe fata pana sa te bagi la somn si nu te da cu tot felul de creme), eventual poti lua de la farmacie un sapun pentru fata ceva gen clearskin
incearca de 2 ori pe saptamana o exfoliere cu malai si evita machiajul si cremele grase pentru ten