| alemao a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi din partea voastra!
Am torticolis(gat stramg), nu e foarte rau dar am zis ca trebuie s a o fac, chiar daca am o varsta destul de mare pentru vindecarea acestia!
Sunt 2 posibilitati, ori la un fiziterapeut, si aici vreau sa imi spuneti daca a mai incercat cineva si chiar a mers!
Ori la cutit, si aici as vrea sa aflu la ce fel de doctor trebuie sa ma adresez, la ce cabinet..si cam cat ar fi costul acesteia(aproximativ)
Multumesc si vreau sa fie tratat cu seriozitate subiectul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te adresezi unui medic specialist in balneologie si recuperare medicala pentru a vedea daca exercitiile de fiziokinetoterapie te-ar mai putea ajuta. http://www.i-medic.ro/boli/torticolis-congenital