| ioana1911 a întrebat:

Am o batatura la deget, mi s-a facut din cauza pixului, s-a cam umflat. Nu stiu ce sa fac, ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| xgd a răspuns:

Tine acolo niste pansament cu rivanol si peste pansament tine o bucata de gheata pana se topeste. Functioneaza daca e umflat.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna.am patit la fel.laughing pune pe un servetel demachiant, sau o bucatica de vata, putin otet.si pune exact pe batatura.si o sa iti treaca.happy sau niste lamaie.happy astea sunt remedii bune, eu nu mai dau banii pe unguente.ca nu sunt bunelaughing

| omienouăsutenouăzecişişase a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

\m/ Buna solutie!
@Alexya9012

| omienouăsutenouăzecişişase a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

\m/ Buna solutie !
@Alexya9012

| blee a răspuns:

Poti pur si simplu sa nu mai apesi asa pe pix si batatatura se duce de la sine.si eu am patit la fel si mi-a trecut.

| flori_2353 a răspuns:

Buna si eu am aceeasi problema eu cred ca ai tinut prea apasat pe pix cand aii scris nu stiu daca e un raspuns buna si nici nu stiu daca merit funda dar sper sa iti fie de ajutor

| GregorMcGregor a răspuns:

Se rezolva repede cu putin clor amestecat cu praf de copt. Imbiba o carpa in solutie si freaca batatura. Pe mine m-a rezolvat repede.