| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti, e cam intima. Voi de cate ori urinati pe zi? Eu nu stiu de ce, am senzatia ca urinez prea mult, adica de 4-5 ori pe zi. Nu ar trebuie odata pe zi sau de doua ori...? Mentionez ca altceva nu am, nu ma doare nimic. Si culmea ca lucrul acesta mi se intampla odata pe an, intr-o saptamana. E foarte ciudat. Nu stiu, tin eu prea mult evidenta cand urinez, sau ce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Normal este de de patru-sapte ori pe zi.
Daca urinezi mai putin inseamna ca nu te hidratezi corespunzator.
Poti citi mai mult despre asta, pe acest site:

http://www.sfatulmedicului.ro/......oanai_9044

| Sarcopt a răspuns:

Depinde căte lichide consumi

| CristiAndrei28 a răspuns:

Nu e un lucru anormal ce ti se intampla, dar faptul ca patesti asta anual intr-o saptamana ma amuza scuze. Eu iti recomand sa stai fara griji.