| uninvited66 a întrebat:

Salut, am o mare problema stomatologica. Am zis, acum, inainte de sarbatori sa imi repar si eu maseaua care era destul de cariata si ma durea in momentul in care mancam, iar cealalta e o carie minuscula. Bun, ajung la dentist, imi face anestezie destul de puternica, toata fata era fara nici un simt, dar eu nu suportam sa imi atinga nervul cu freza, nu mai zic de scos nervul. M-a trimis sa fac o radiografie panoramica, am facut, nu e nici un fel de infectie nimic. A 2-a oara, cand am fost am primit 2 anestezi, cu adrenalina, era ceva mai bine dar tot nu suport durerea. In final, mi-a pus un pansament cu arsenic, iar acum, dupa 18 ore, ma doare capul si toata zona de innebunesc! De ce nu imi prinde anestezia? Nu e singura data, am primit si 4 anestezii odata si tot degeaba. Sunt putin tahicardic(80-85bpm), frica de dentist nu am de nici o culoare... Iar acum nu stiu de ce ma doare de la arsenicul asta toata zona inclusiv capul pe partea respectiva sad!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AndreiILB a răspuns:

Fii atent# Odata de ai 4 anestezi e normal sa te doara capul. Incearca sa dormi mai mult si daca tot persista de duci sa iti taie feridonul. sau nu stiu sigur cum se numeste...winking sau daca nu te duci si intrebi la medicul de familie pentru ca la dentist nu isi da nimeni silinta sa te ajute pe tine daca nu bagi un ban in buzunar. Asa ca du-te la medicul de familia o sa iti spuna ce e de facut. Cere si o trimitere la Bucuresti. Daca ai o carie de poate urca la creier. Deci este foarte periculos, odata ce ai o carie ai si un ''filogament'' care daca nu este tratat se poate infecta si in somn sa ajunga la creier. Daca ajunge la creier iti trebuie o operatie foarte scumpa (2 mii de euro. asa am patit eu) deci ai grija, si du-te fara frica chiar daca o sa doara ( sa te faci bine big grin)