| Baal a întrebat:

Salut.Am o mica problema cu acneea adica mai pe scurt cosuri imi ies pe spate pe umar si pe piept.este foarte inestetic.
ajutati-ma cu miki sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bessame a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog! ca asa creme naturiste s-au stiu eu ce,, poate iti aduc rezultate pe moment s-au deloc pentru ca nu e vorba de ten! E vb ca ai si pe anumite parti are corpului! S-au du-te si intreaba un farmacist!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal. cel mai du-te la un medic dermatolog sa iti prescrie un tratament, dar poti incerca si produse naturiste te vor ajuta si acestea, crema de galbenele, aloe vera gel, foloseste un sapun cu ph

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freaca zilnic zonele afectate cu o bucatica de vata inmuiata in spirt. Daca nu obtii rezultatele dorite astfel, poti incerca lotiunea antiacneica de la Elmiplant sau Zineryt-ul(dar in cazul acestuia, doar in urma unui control dermatologic care te asigura ca nu e nici-o problema daca-l folosesti).

| crisssexee a răspuns:

Nu astepta pina aceasta mica problema o sa fie una mare. p. s -mergi la dermatolog )) succese