| Ideeall a întrebat:

Am o nelamurire. Ce ziceti este ok asa, daca am 1, 82 inaltime si 65 kg, am indicele de masa, greutate normala, am 18 ani si eu zic ca este bine, fac si sala, dar este bine ca mai iau in greutate. Voi ce spuneti? In mod normal cat trebuie sa aibe un barbat inaltimea perfecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Jokyo a răspuns:

Eu am 15 ani facuti luna trecuta am 1, 84, 59 de kg, nu practic sala si sunt putin slabut dar omule ma simt bine in pielea mea si sunt sigur ca si tu in a ta daca mai faci si sala e super ok si ai o inaltime foarte adecvata din punctul meu de vederebig grin

| petrescuionut a răspuns:

La tine este cam putin 65 KG fai sala pentru ca atunci o sa mai pui ceva pe tine si p[oate ajungi si tu la 70 fratele meu are 19 ani face sala si are 78 de Kg si are 1.18 180 CAM ASA BAFTA

| SiaAnastasia a răspuns:

Dupa cate stiu eu, pentru ca tocmai am citit un articol mai devreme fix despre asta, esti destul de ok, dar ar fi bine sa mai iei putin in greutate.
Poti stii doar daca si tu arati ok, adica daca te simti prea costeliv, mai ingrasa-te! happy
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat

| Nebunnu_SoNny_1996 a răspuns:

Este bine... La varsta asta