| Anonimus696969 a întrebat:

Am o problema. Am 16 ani 1.71 inaltime si 50kg ( inalt si slab). De azi de pe la vreo 12 am simtit la scoala o durere in zona inimii atunci cand inspir fortat sau expir fortat. Aveti indee ce este? Oare este de la inima sau de la plaman?
>- Mentionez ca dorm asa: de pe la vreo 15 pana la 19/20 ( dupamasa) si dupa aia dorm de pe la 1 pana la 6:30 (noaptea). Ultimele 2 zile am dormit intr-un tricou si cu geamul intre-deschis. Oare ce este si cum se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate ai o răceală intercostală, dormi învelit, pijamale călduroase și mergi și până la medicul de familie să te vadă.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| zaratu a răspuns:

Sa nu fie o trahicardie un EKG va lamuri totul

| UnBaiat439 a răspuns:

Poate ai facut bronsita. Nu trebuie sa te sperii. Un consult la medicul de familie te rezolva. Poate si cateva injectii, sau poate vei scapa cu antibiotic,.winking

| anonim13333 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor.