| alex69da a întrebat:

Am o problemă, am 17 ani si nu imi pot decalota penisul in starea lui erectivă, doar cand este in starea aceea flasca il pot decalota. As vrea sa stiu ce pot face sa il decalotez in starea erectivă. Si daca trebuie sa merg la un doctor sau nu. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheama FIMOZA si se poate rezolva prin masaj sau interventie chirurgicala. Cat de avansata sau grava este fimoza, ti-o poate spune doar un medic urolog, dupa ce te consulta.
Oricum, sex nu poti avea, ca anatomic nu este posibil.

| alex69da explică (pentru Violleta2022):

O sa ma duc la o consultație, am auzit ca aceasta Fimoza este întâlnită la majoritatea băieților

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex69da):

Nu-i intalnita la majoritatea baietilor, doar la unii.
Asa va nasteti, cu cucul lipit si daca nu va controleaza mama si nu face ce trebuie cat sunteti micuti, ajungeti adolescenti si va chinuiti sa aveti erectii si decalotari de penis si asa aflati ca ar fi trebuit demult sa megeti la medic, sa va faca o mica incizie, ca sa va elibereze cucul, sa-l lase sa creasca in voie si ulterior, sa-l puteti folosii la sex.
Din pacate pentru tine, cuculet tau nu va mai creste, deoarece si-a incetata cresterea la 16 ani.
Totusi, este vital sa mergi la urolog cat de curand posibil, sa rezolvi fimoza, pana nu se inflameaza si apar complicatii, riscand chiar amputarea lui.

| alex69da explică (pentru Violleta2022):

Si daca il decalotez cat este ne sculat. Si dupa e in erectie o sa pot întreține relații sexuale?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex69da):

Nu poti intretine relatii sexuale cand ai fimoza in stadiu avansat.
Daca ai erectie instantanee, cum faci sa-l decalotezi?
Eu spun sa mergi la un urolog si iti va spune el cat de grava este situatia ta si ce este de facut imediat.

| alex69da explică (pentru Violleta2022):

Ma pot masturba. Nu stiu in ce stadiu este sau chiar daca am asa ceva

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex69da):

Iti spun sigur ca ai fimoza, odata ce nu poti decalota penisul cand este in erectie.