| Utzea1995 a întrebat:

Salut
Am o problemă, am inceput sa beau in luna noiembrie contraceptive lindynette 20.
Cind au rămas ultimele 3 sa le beau am renunțat.Deci a doua zi a inceput scurgerea adica menstruția care a continuat 6-7 zile.
Aşa intrebare am eu, de pe 17 noiembrie cand sau oprit scurgerea nu am mai avut ciclu pana in ziua de azi, care poate fi cauza?
Menționez ca însărcinata nu sunt.
Va multumesc din start, si accept orice părere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te la medic. Nu mai cere sfaturi pe site. Aici fiecare iti raspunde dupa cum il taie capul.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, parerile noastre nu fac doi bani daca nu mergi al un consult ginecologic sa te palpeze medicul si sa-ti faca niste teste.
Pot fii dereglari menstruale, chisturi, fibroame, sau cine stie ce.

| vocea a răspuns:

Buna, parerea mea este ca ar trebui sa mergi la medicul ginecoloc sa te consulte, pare ca ai dereglari hormonale.