| tinuolaru1234 a întrebat:

am o problema cu cosurile pe fata, barba si frunte, ce imi recomandati sa folosesc sa treaca? am aproape 17 ani, am folosit tinctura de propolis, le distruge mai repede dar apar din nou.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai grijă şi la alimentaţie, este un factor determinant la acest disconfort.
Ceai concentrat de muşeţel.
Pa, pa.

| tinuolaru1234 explică (pentru Legiuitoarea):

Legiuitoarea, te referi sa beau mult ceai de musetel sau?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru tinuolaru1234):

Bună.
Comprese cu ceai concentrat de muşeţel pe zonele afectate, nu să bei!
Pa, pa.

| DrGoogle a răspuns:

Salut,un remediu foarte eficient e otetul de mere nefiltrat, il gasesti la naturiste sau la magazinele DM.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Eu am luat de la Catena un tub mic de crema pentru cosuri de la Himalaya si mi-a mers de minune. Si nu e nici scump. Am incercat cu o alifie mai scumpa tot de la Catena si nu mi-a mers. Depinde de la om la om

| LadyDee89 a răspuns:

Tratament de la dermato! dupa, nu mai apar! stiu sigur happy

| pumpkinky a răspuns:

ThursdayPlantation gel pentru acnee, marca australiana, ff bune, mie mi-au folosit enorm. sper sa te ajute si pe tine happy

| Mario2306 a răspuns:

Poti incerca cu Baneocin crema. Este foarte bun pentru multe probleme, inclusiv pentru ce ai tu.

| tinuolaru1234 explică (pentru Mario2306):

Multumesc tuturor! o sa merg la dermato cel mai probabil sa vada ce tip de acnee am.