| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Daca fac putin efort transpir des si abundent pe piept la gat pe spate si la abdomen. Ce pot face sa sa nu mai traspir asa sau ce se intampla? Tin sa mentionez ca sunt NORMOPONDERAL

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Buna!

Este normal sa transpiri, corpul omului este format din 80% apahappy. Ar trebui sa faci un dus cand simti ca transpiri happy si te racoresti si o sa te simti mai bine, dar asa un dus mai rece`hee hee!

[{ By °oღ♥MiCo0TzA♥ღo° ♥PiNkY♥ }]

4 răspunsuri:
| Incubus a răspuns:

Cate kg ai?

| Leiandra a răspuns:

Si eu am nevoie de un raspuns la aceasta intrebare,,,, urgent, transpir doar pe coloana, bust si frunte, desi folosesc deodorant, cum fac sa numai patesc asta?

| Tjmuerte a răspuns:

In cel mai rau caz ai o probleme cu glandele sudoritare. Este o boala care se transmite in care transpiri f mult. Nu stiu cum ii psune dar te poti uita pe internet. Din cate stiu eu singurul lucru care poti este sa faci un vaccin odata la 6 luni parca care nu lasa sa treaca transipiratia. Dar este destul de riscant pentru ca prin transpiratie elimini toate toxinele. Alta solutie nu stiu sunt tot felul de deodorante fantoma care poate is mia bune un pic ca cele de comert dar nu cred ca fac nici el minuni. Oricum nu te ingrijora nu este chiar asa de grav sa transpiri un pic mai mult poate incomod.

| kasulea a răspuns:

daca bei multa apa, atunci cind faci efort ea ese din corp.si transmiri. incearca sa nu stai prea mult in apa sau sa bei multa apa, si sa folosesti dupa dus. si zilnic deodorant!