| SSis a întrebat:

Salut am o problemastraight face de 2 zile mi-a iesit herpes si azi trebuie sa plec undeva nu stiti vreo metoda sa scap de el repede? am dat cu herpestop cu strugurel degeaba:-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Aciclovir... dar ca si raceala nu trece pana nu isi face"show-ul" indiferent ce aplici si fiind un virus, odata patruns in organism va iesi la iveala in fiecare inceput de anotimp si la fiecare perioada in care vei avea sistemul imunitar scazut (cand vei invata mult, cand vei fi stresat, etc)

| Lorien_2084 a răspuns:

Compeed, Aciclovir, Zovirax, Blistex.

| SeNyS a răspuns:

Sunt la farmacie niste plasturi speciali pentru herpes cica in cateva ore iti trece, dar sunt scumpi nu stiu exact cat!

| clawss a răspuns:

Unguent aciclovir intreaba la farmacie, se elibereaza fara reteta

| Aly_3645 a răspuns:

Nu ai cum sa il faci sa dispara asa repede... poti folosi un plasture anti-herpetic. Daca esti fata poti sa iti dai cu ruj deasupra ca sa nu se mai vada(dupa ce ai aplicat plasturele)
Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in afara de plasturele ala herpetic eu nu stiu nimic altceva. Uita-te si tu pe net poate gasesti unele tratamente naturiste.

| Elle_1658 a răspuns:

Incearca cu triderm de la farmacie si trece in 2 zile sau cumpara tot de pa farmacie plasturii pentru herpes COMPEED si ca sa nu se observe da`te cu ruj (se observa cu luciu de buze )

| Emma2313 a răspuns:

Puneti o compresa cu ceai de galbenele