| Cris1235 a întrebat:

Salut
Am o problema de ceva timp.
Îmi tot este înfundat nasul dar nu sunt răcită. Am avut o răceală acum de vreo 2 luni dar mi-a trecut, și acum de 2 săptămâni am nasul înfundat dar nici o alta simptoma a răcelii
Știe cineva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ori ai polipi ori ai o alergie.
Se întâmplă permanent sau din când în când?

| Cris1235 explică (pentru Andreeush):

Am problema asta de ceva timp, îmi trece o perioada scurta, după iar mi se infunda

| Andreeush a răspuns (pentru Cris1235):

La medic ai fost?

| Cris1235 explică (pentru Andreeush):

Da, și mi-a dat medicamente de răceală (Antibiotice și ceva picuri pentru mas) dar degeaba

| WhiteLife a răspuns:

Sau o alergie la ceva. Eu am pățit așa cu o tuse care nu a trecut după o răceală și era alergie. Uneori, mai ales seara, mi se înfundă nasul și folosesc Dymista, apoi nu am probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla. La mine este o alergie.(Am avut de multe ori impresia ca racesc, dar am aflat ca erau efectele alergiei netratate ) Daca nu iti revii, mai bine mergi la medic. Daca e o alergie, nu e de joaca. Medicul iti va prescrie niste pastile. Mai ai si alte simptome? Ragusesti dimineata si seara? Depinde si cum ti se infunda nasul. E uscat sau umed?

| Cris1235 explică (pentru anonim_4396):

E umed. Și da, ragusesc, dar raguseala ma gândeam ca poate e din cauza ca fumez, dar nasul înfundat nu are vreo legătură cu țigările.

| Anee1667 a răspuns:

Bună
Ai putea avea polipi sau poate fi un efect al răcelii pe care ai avut-o.

| Iulian998876 a răspuns:

Ai putea avea rinita sau polipi. Du te la un control și vezi exact ce ai