| Armyanka a întrebat:

Am o problema.De ieri ma inteapa foarte tare in dreapta talpii la piciorul drept, m-am dat cu tot felul de creme dar tot nu imi trece.Nu ma mai doare chiar asa de tare dar e groaznic! Tata zice ca si lui i s-a intamplat si ca mi-am sucit o venisoara dar pur si simplu nu mai pot! Mereu trebuie sa merg pe varfuri cu piciorul drept! Ce pot face? Fara sa ma duc la doctor.Sa ma pot trata acasa.Vi s-a mai intamplat? Ce ati facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate-i un carcel (crampa musculara), incearca sa-ti masezi talpa si sa incerci s-o misti (s-o intins) in limita suportabila

| wwwandrypunctro a răspuns:

Buna! Cu privire la problema ta,eu cred ca ar trebui sa incerci sa,ti faci masaj in zona unde te doare. Daca nu, ti trece, cred ca e cazul sa te duci sa te vada un medic. Ai grija... sper sa, ti treacabig grin