| Mikutza98 a întrebat:

Am o problema ginecologica. Luna trecuta m-i sa inceput menstruatia pe data de 19 decembrie si s-a terminat pe 24 apoi iarasi m-i sa inceput pe 29 decembrie si s-a terminat pe 3 ianuarie, si exact dupa ce s-a terminat menstruatia sa inceput hemoraia. La medic acum nu pot sa plec. Am 17 ani si am avut relatii sexuale. de aproximativ 1 an am cistita si micoza. Micoza am tratato dar cistita nu pentru ca nu ma ajuta nici un medicament. si am mers si la diferiti medici.Mama mi-a spus sa-mi fac aburi cu pelin si cred ca de la asta si s-a inceput hemoragia. a doua oara cind m-i sa inceput menstruatia ma durea foarte tare vaginul (nici nu stiu cum sa zic, de la cistita, am fost de 8 ori la wc in timp de 5 ore) si mi-am facut aburi si mi sa inceput ciclul isr cind mi s-a terminat iarasi a inceput sa ma doara si am facut aburi si asa cred ca sa inceput hemoragia. spuneti-mi va rog ce sa fac ca mii frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

M-i sa inceput...a drac ea limba romana!

| 4psiho a răspuns:

Gineco!
Nu prea cred că nu se poate trata cistita, dar în fine.
Aburii cu pelin unde i-ai făcut?
Fă un ceai de coada calului, pune-l într-un lighean și stai cu fundul în el. Repetă cel puțin o săptămână la rând.
Dar du-te la un ginecolog, este cel mai safe pentru tine.