| adyurs a întrebat:

Salut, am o problemă grava din punctul meu de vedere, adica de exemplu azi cand mancam am inceput sa simt ca ma lasa corpul, ca nu mai pot mesteca si m-a apucat o stare de panica destul de mare si la fel si noaptea, inainte sa dorm imi vin in minte tot felul de idei precum daca o sa mor peste noapte etc si ma agit foarte repede. Pot fi probleme fizice sau psihice? Va rog dați-mi un sfat sau metode sa scap de panica asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Esti anxios. Ai atacuri de panica. Incearca sa iti schimbi stilul de viata. Daca stai multe ore la calculator in gameing, ia o pauza. Baga niste sport intens si o sa te linistesti. Lasa cafeaua, energizantele sucurile tigarile de o parte si iti revi.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Zi si lu' nenea psihiatru asta.