| nothing14 a întrebat:

Salut.Am o problema.Ma doare capul in partea stanga sus si cand il scutur mai ales fata-spate ma doare acolo dar nu foarte tare cat sa nu suport.As vrea sa stiu cam ce as putea sa am.

P.S.:Cu o saptamana in urma am fost la bai si mi-a intrat apa in urechi asa ca am luat un fel de medicament si mi-a pus tatal meu in fiecare ureche iar in stanga s-a auzit mai ciudat asa shshshshs cand a ajuns la timpan.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu te ingrijora, va trece.
Capul poate durea din diferite motive.
Pentru siguranta ta, ai putea consulta un medic.
Te pup!

7 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Mergi la ORL.
Sanatate din belsug!
Te pup! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci,poate ai stat ca un nebun pe caculator inainte stateam cate 5 ore pe zi si cand ma ridicam in picoare cadeam in p[at cu dureri de cap foooooarte mari iar cand il miscam cum ai spus tu nu mai puteam de durere am inceput sa stau cate 2 ore pe zi si nu mai am nimic incearca sa nu mai stai pe calculator muult sa vedem ce iese:! pls funda

| AnonimulRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Nici nebunul nu sta atata timp rolling on the floor.

| AnonimulRo a răspuns:

Partea cu ureche: ce ai auzit tu era apa ce intra in canalul auditiv.
Partea cu capul: atunci cand il misti creierul tau (mare sau mic) se zguduie de craniu si e normal atunci cand se izbeste de craniu sa te doara (putin sau mult sau chiar deloc). Dar daca te doare capul fara sa ii faci nimic, atunci s-ar putea sa ai o durere normala de cap in zona lobului frontal sau parietal si trebuie sa iei niste medicamente care iti recomanda medicul sau farmacistul.
Si nu te ingrijora la partea cu apa in ureche ca dispar substantele apa continand H2O (citire: oxid de hidrogen).
Te salut!

| Anutza_Ana_1996 a răspuns:

Spital pisi

| nothing14 explică:

Hai nu mai exagera ca toate trec

| nothing14 explică:

Mai ales viata