| raperul99 a întrebat:

Salut, am o problema, o masea era cariata de mult timp si nu am bagat in seama, duminica a inceput sa ma doara si acum dupa 2 zile s-a umflat, parintii mei nu vor sa ma duca la dentist, exista vreun remediu pentru asa ceva? Ma si doare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mmn a răspuns:

Doar la dentist e tratamentul total. Poti incepe sa iei antibiotic sa treaca inflamatia.dar trebuie mers cu ea la dentist sa o scoata

4 răspunsuri:
| ihael a răspuns:

Cel mei recomandat este sa te duci la dentist, daca tii la dintele acela cariat, daca nu mergi la dentist sa ti-o cjrete si sa-l plombeze poti ramane fara el.

| florin926481f a răspuns:

Trebuie sa te duci de urgenta la dentist, poate fi o infectie si nu e ceva de neglijat.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Dar parintii tai chiar nu gandesc? Daca stai asa cu maseaua cariata o sa fie nevoie sa o scoata dentistul. Poti sa le spui asta, ca poate asa o sa inteleaga ca este o problema care se poate agrava.

| Cosmin86 a răspuns:

Parintii tai sunt COMPLET IDIOTI?