| Anonimity a întrebat:

Salut
am o stare ciudata care persista de aproximativ jumatate de an. Sunt foarte obosit tot timpul si ma doare capul aproape in fiecare zi. Mi se pare aiurea pentru ca dorm cat trebuie, chiar mai mult decat atat, ma hranesc cu trebuie si mai sunt si pe clasa 12 si trebuie sa ma pregatesc pentru bac.
Aveti idee care este cauza si cum as putea sa trec peste? Am mers si la analize, unde toate au iesit in regula. Nu stiu ce sa mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Dormi cat trebuie chiar mai mult... uite-ti si problema. somnul perfect este intre 7 si 9 ore, preferabil 8. dormi mai mult de 8 ore ai sanse mari sa te trezesti obosit. tu traiesti in subconstient cu frica de examene. de aceea crezi ca esti bine, dar nu esti. stres in subconstient.

| Holy2010 a răspuns:

Cu ochii cum stai? Nu ti-ar strica un consult. Dar cu maxilarul? Ai ocluzia buna? Articulatia temporo-mandibulara trosneste cand casti sau mesteci? Sunt doar doua din posibilele cauze. Mai ales pe fond de stres si surmenare psihica. Analizele de rutina nu sunt diagnostic, daca te supara foarte tare cere parerea unui specialist.
Sanatate!

| Anonimity explică (pentru Holy2010):

Multumesc, s-ar putea sa fie si de la vedere, o sa merg sa fac un control

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, probabil este activitatea ta fizica de vina sau consumul de lichide, programul sau poate fii nelinistea sufleteasca, probabil asta este cauza daca medicul nu spune ca este ceva in neregula, incearca sa cauti liniste si pace, si asa ca sfat, incearca sa te plimbi incet si linistit intr-un loc unde sa stai si doar sa auzi sa vezi ce se petrece, spalati sufletul cu frumusetea din jur, ce a mai ramas, pasari, iarba, copaci, vantul, cerul, norii, soarele si tot asa.
Sa ai o zi placuta, sper sa-ti revii.

| Anonimity explică (pentru BeardedSamurai):

Multumesc, o sa iau in considerare sfatul. O zi placuta si acolo

| alinaro a răspuns:

Buna. Poate stresul pentru bac, nelinistea asta. Plus lipsa de hidratare. De aici se nasc multe probleme. Te pup!

| Anonimity explică (pentru alinaro):

Poate... nici nu stiu, o sa mai fac niste verificari la medic, daca nu, inseamna ca ai dreptate. Pup