| Ionutzishugo a întrebat:

Salut.Am observat astăzi când eram foarte balonat că mă durea burtă și testiculul drept, testiculul drept durea puțin.Ce poate însemna asta?(nu am hernie) e normal sa se simtă așa o balonare și spre testicul? Va mulțumesc pentru. răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerea de testicul NU are nici o legatua cu imbalonarea. Una se intampla in intestinele din burta, alata se intampla in punguta dintre picioare.

| Ionutzishugo explică (pentru Violleta2022):

Și de ce mă doare și testiculul când sunt balonat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionutzishugo):

Intreaba medicul, cand vei merge la consultatie!

| Ionutzishugo explică (pentru Violleta2022):

Doamna e normal sa am o vena albastra pe testicul? Nu e foarte umflata dar e albastra așa dacă mă uit atent.E chiar pe testicul.E normala? Mi-a zis cineva că e normala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionutzishugo):

Mergi la medic!

| Ionutzishugo explică (pentru Violleta2022):

Dar e normala vena aia? Nu am nici o durere.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionutzishugo):

Toate venele sunt nromale, pdata ce te-ai nascut cu ele ca si organele din corp, doar ca unele se imbolnavesc in timp cand facem ce nu trebuie: ridicam greutati nepermis de grele, ne lovim accidental, la oragne bolnave, mancam ce nu trebuie samd.
Deci, vena este normala dar nu-i normal sa fie inflamata, de aceea ai nevoei urgenta de medic urolog.
Faptul ca vii si stai pe un forum de atatea saptamani intreband daca-i nromala vena, dovedeste ca ori esti unul care se plictiseste ori ai probleme psihice si nu intelegei ce toti iti spunem.

| Ionutzishugo explică (pentru Violleta2022):

Nu am posibilitatea de a merge la un medic urolog momentan. Dar acea vena daca e de la lovitura va dispărea singura? In ultimul an nu am ridicat greutăți mai mari de 30 kg.

| Ionutzishugo explică (pentru Violleta2022):

Ce as putea face acasă să scadă vena asta? Ea normal cam cat de groasa trebuie sa fie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionutzishugo):

Acasa nimic, doctorul face la spital daca este cazul.
Ideal este sa nu ai stai toata ziua cu mana pe sula si cu ochii in oglinda.

| Ionutzishugo1 a răspuns (pentru Violleta2022):

De unde știți că e inflamata?