| Dominic08 a întrebat:

Salut am observat ca de ceva timl cand imi misc corpul brusc stanga dreapta…simt ca un aer ce iese din gura…un sunet in piept si iese pe gura.(nu stiu cum sa explic)…asta doar cand stau cu gura deschisa si fac miscari bruste din piept sau din sold…e normal sau e vreo problema?
Sunt foarte speriat…va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal, ca-i efort fizic brusc.
Dar nu te mai stersa din nimicuri, mai bine apuca-te de un sport, chit ca vei face ca locomotiva din gura si din piept, dar te vei simtii minunat, dupa 2 ore de alergat s-au batut mingea.

| sierra1 a răspuns:

~cand imi misc corpul brusc stanga dreapta…simt ca un aer ce iese din gura~

e de bine, inseamnă că respiri

| Frank51 a răspuns:

Și eu m-am speriat prima dată când am auzit, dar e doar aerul care iese forțat din plămâni, gândește-te că plămânul e ca un burete și îl apeși, normal că reacționează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal, chill.