| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am piercing-ul in limba, mi l-am făcut acum 4 zile și încă nu mi s-a desumflat limba, îmi puteți da câteva păreri vă rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Făcut prost.

| Freya1 a răspuns:

Din cate am inteles te poate tine si 2 saptamani.Plus ca nu ai voie 2 saptamani sa fumezi, sa bei lapte si nu mai stiu ce chestii.

| minrest a răspuns:

In caz de complicatii, mergi la medic. Daca vezi ca problema e urgenta, mergi la camera de garda a unui spital.

| urseyul a răspuns:

Dureaza pana isi revina limba la normal, iti recomand albastru de metil sau daca te si doare foloseste tantum verde pastile, reduce inflamatia. Chiar daca sunt pastile pentru gat merg si pentru limba te asigur eu.

| Ana45699 a răspuns:

Unde ți l ai făcut? Unele saloane pot folosi obiectele pentru piercing și la alte persoane.

| spraytag88 a răspuns (pentru Ana45699):

Taie-ti limba si scapi si de limba happy

| Izabellamirela a răspuns (pentru Ana45699):

La un salon dar a folosit totul nou piercing și acul cu care mi-la făcut.