| Leray a întrebat:

Salut, am primit recent niste vitamine la scoala, sunt mici, galbene si acrute la sfarsit, nu stiti cum se numesc? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Probabil vitamina C, sub o denumire comerciala sau alta.
Dar nu lua medicamente date la scoala fara sa-ti intrebi medicul de familie. Nu e treaba scolii sa dea medicamente copiilor, neprescrise de medic si fara acordul parintilor.