| Alex123sss a întrebat:

Salut,am primit si eu analizele la glicemie care sunt ok ar trebui sa fie intre 74 si 106 iar eu am 89 insa la analiza urinei mi-a iesit glucoza 100mg/dl am fost la doctor si mi-a spus ca e vreo eroare sau ca am primit analizele de sange ale altei persoane voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Nu are cum sa ai glucoza in urina din moment ce analiza de glicemie este normala. Iti recomand sa iti refaci analizele pentru ca sigur este vorba despre o eroare medicala.

| bubuuu2349 a răspuns:

Glucoza nu este niciodata prezenta in urina unui om sanatos. numai in cazul de diabet apare in urina. poate au gresit ei.

| cosmin1199 a răspuns:

Glucoza nu e prezenta decat in urina diabeticilor, e posibila greseala