| IonOvidiu333 a întrebat:

Am prins un tic nervos sa.nu inghit mereu scuipatul..cum sa scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Trebuie sa mergi la un psiholog si te poate rezolva!

| Cosmin4Fit a răspuns:

Hmm... adica scuipi des pe jos? Daca e din reflex... Ia-ti un carnetel, si de fiecare data cand scuipi, iti notezi in carnet. In 30 de zile o sa-ti amintesti sa nu mai scupi inainte sa o faci.

Daca e din... scarba fata de scuipat... nu stiu ce sa spun happy Daca fumezi, nu mai fuma tongue