| Ava1231 a întrebat:

Salut
Am probleme cu o infecție e coli la tractul urinar.
Mi s-a prescris augmentin și după prima doza am făcut o diaree urata. Doctorița a prescris sumetrolin(antibiotic) și probiotice și protecție gastrica(zencopan).
E a 5-a zi de Sumetrolim dar eu de aproape o săptămână am un disconfort în abdomen. Mai pe românește, ma dor parca toate intestinele.
Eu sunt și o fire anxioase și îmi fac mii de scenarii ca poate am ceva cancer și ma panichez.
E normal sa ma doară asa de la antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu este normal sa te doara fiindca tocmai de aceea ai protectia pentru stomac.In loc sa imbratisezi in mod inutil astfel de scenarii negre, adica cancerul, mai bine vorbesti cu doctorita si o intrebi daca trebuie sa schimbi ceva in schema de tratament sau trebuie sa continui.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, e normal.Ia protecția de stomac înainte, după ce ai și mâncat.
Lasă scenariile negative.