| vladv26 a întrebat:

Salut, am rahitism la piept, adica am pieptul bombat in fata, pieptul imi este mult mai in fata decat trebuie, cum pot sa scap de aceasta boala? ce sa fac? nu vreau sa imi spuneti sa ma duc la medic, daca stiti si voi cazuri si ce sa fac ca sa scap de ea? daca fac ceva exerciti pentru piept o sa se remedieze problema? sau cum pot sa o rezolv eu?
am 13 ani, 1.70m si 50 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Fix asa am si eu (avut?). Fa sport. Mergi si la medic, ca nu degeaba exista medici, in special ca nu discutam de scos niste cosuri de pe nas aici. Poti sa discuti si cu un antrenor de pe la o sala, in principal ar trebui sa iti lucrezi pieptul. Pina una-alta, incepe sa faci singur flotari acasa si sa lucrezi cu niste gantere de 5-7 kile. Nimic pretentios, important e sa fii consecvent si SA DISCUTI CU UN MEDIC.