| Ionescu_Adiță_2000 a întrebat:

acum 2 zile am primit o palma tare peste urechea dreapta si de atunci nu mai aud bine cu urechea respectiva, Mentionez ca atunci cand stau calm, in pat aud cu aceea ureche cum imi trece sangele prin vena. oare sa fie sange inchegat? Soluti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand stiu ca e foarte comod sa intrebi pe internet dar solutii minune la probleme de sanatate nu prea sunt. Poti sa mergi la medicul de familie sa-ti faca o trimitere catre ORL sau sa mergi direct la ORL sa-ti faci o programare pentru un consult. Pot sa fie multe lucruri acolo... De la un dop de ceara pana la un timpan perforat. Chestii care se rezolva foarte usor daca le depistezi din timp. Asa ca fugi la doctor.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Doar una e exista :control medical de specialitate (ORL )!--- asta daca nu vrei sa-ti pierzi auzul.

| OnuOnulică a răspuns:

Indicat ar fi să mergi la medic să-ți facă o consulație la ureche.

| Ionescu_Adiță_2000 explică:

Dar cu un timpan perforat mai pot auzi? eu aud cu aceea ureche dar mai incet fata ce dealalta

| Ionescu_Adiță_2000 explică:

Dar cu un timpan perforat mai pot auzi? eu aud cu aceea ureche dar mai incet fata de cealalta