| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Cand esti "curat" pe interior? cand ai urina alba, sau de culoare galbuie? Adica, ce inseamna cand am urina alba? ca sunt "curat" pe interior si nu am probleme, sau ca nu imi functioneaza sistemul corect si nu elimin toxine?
multam ca ati citit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Culoarea urinii nu are legatura cu curatenia sau eliminarea de toxine. Urina este cu atat mai deschisa la culoare cu cat contine mai multa apa, adica cu cat ai baut mai multa apa. Atat.

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...in general inseamna ca esti bine hidratat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand e alba esti hidratat
cand e galbena nu ai baut destule lichide