| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema! cam de un an obosesc foarte repede, cand joc fotbal sau handbal obosesc foarte repede.In trecut nu oboseam asa repede! daca ma puteti ajuta...mersi[nu fumez si nici nu beau]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| drpopa a răspuns:

Este important sa efectuezi niste investigatii de laborator -hemoleucograma completa si dozarea calciului, magneziului, cel mai probabil este vb despre o carenta de fier, calciu, magneziu care se poate corecta, daca aveti si alte simptome cum ar fi intepaturi sau dureri precordiale, sau simtiti niste batai cardiace accelerate sau nesincrone atunci trebuie sa efectuati un ekg atat in repaus cat si un ekg de efort si un consult cardiologic

| Aerow a răspuns:

Fa niste exercitii...alearga cativa km in fiecare zi daca poti.

| brainless a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa mergi la un medic cardiolog.