| anonimous96 a întrebat:

am si eu o problema.am 17 ani si inca nu mi-a venit sperma. stiti cumva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Sincer să fiu nu e normal ca la varsta ta să nu fi venit.
De exemplu cunosc cazuri de copii de 11-12 ani care deja lea venit...

Recomand să te duci la un doctor poate te ajuta mai mult.

O seară faină!

| Danysan a răspuns:

Mergi la medic nu e normal sa se intample asta.Bine poate ca ai tu nevoie de un nivel de excitare mai mare ca sa ajungi la ejaculare. Sunt baieti care nu ejaculeaza decat in timpul unui act sexual, Masturbarea nu are nici un effect.Dar daca ai facut sex si nu a ejaculat atunci nu e de gluma.O problema netratata la timp poate duce la Infertilitate si nu e de dorit asta.

| Florenta16 a răspuns:

Daca te-ai masturbat si nu s-a intamplat asta, stai linistit, poate nu te-ai satisfacut destul de mult incat sa ajungi sa iti "dai drumul". Keep practise!

| Iunona a răspuns:

Poate nu esti suficient de dezvoltat sau nu ai fost f excitat.