| Lulubell a întrebat:

am si eu o problema. am 21 de ani. si am senzatia ca trebuie neaparat sa ajung la baie sa urinez. in momentul in care am ajuns la wc urinez f putin, si raman cu senzatia ca ar trebui sa urinez mult. desi nu pot. si plus ca ma simt balonata. o fi infectie? ce ar trebui sa fac? ajutor pls ca m-am cam panicat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Eu stiam ca ai racit cand se intampla asa.in cateva zile o sa iti treaca [ 3-4 ]

| Fvn a răspuns:

Asa pateam eu cand eram racita la ovare...whistling

| ☺ Smile ☻ a răspuns:

Eu spun sa faci niste analize urinare poate ai o infectie.Eu am patit la fel. Am facut analizele si mi-a iesit ca am E-coli dar inainte sa fac analizele ma durea cand urinam foarte tare dupaceea cand nu ma mai durea m`a durut rinichiul drept vreo luna.worried

Sper sa te faci bine.

| Stranger79 a răspuns:

Mda...si eu am patit asa. Este o problema a rinichilor. Ori ai o infectie, ori nisip, ori ai o pietricica in rinichi. Cel mai bine ar fi sa te vada un medic urolog si sa faci si o ecografie la rinichi. Spre binele tau sa fie doar putin nisip. Mergi la doctor oricum sa te programeze la ecografie. Si oricum trebuie sa bei lichide cat mai multe (ceaiuri). Sanatate!

| deeeeeebora a răspuns:

Cel mai mult probabil este o infectie urinara pe care ai luat-o daca te-ai asezat pe ceva rece, sau poate ai fost la cris si ai intrat cu picioarele in apa rece(sau poate ai umblat pe gresie).

trebuie sa-ti faci analiza urinara, iar numarul leucocitelor iti va spune daca este infectie sau nu.proba se va pune la ''insamantare'' si ea iti va spune la ce antibiotic raspunde organismul tau

poate fi vorba si de o ciuperca genitala(in caz ca nu-ti iese nimic la analize). pe aceasta ai putut-o lua in urma contactului sexual cu cineva, in urmaunui wc public sau in urma folosirii excesive a antibioticelor(ciuperca se numeste candida)

te vei face bine, nu te speria (eu am avut probleme din astea si o multime de oameni sufera din cauza asta). Sanatate!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o infectie urinara. Du-te la medic pentru a-yi recomanda tratament antibiotic. NU e nevoie sa te panichezi, iti va trece.

| Nic0L a răspuns:

Ai racit la burtica happy stai cu picioarele in apa fierbinte.sau du-te al famacie. uricol sau ceva de genu sunt pliculete. :*:*: