| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Daca am fumat dupa cineva care isi rupsese o ramasitadin measea si sangera exista probabilitate de hiv?

Mentionez faptul ca sangera insa pe tigare nu era sange, nu stiu daca a udat-o gen a atins cu saliva... Exista probabilitate mica / mare?

Nu am stiu acest lucru, l-am vazut scuipand sange dupa ce am terminat tigarea deci nu a fost un moment de inconstienta.

Nu aveam rani in gura care sangerau. Insa dupa 4 zile m-au luat niste frisoane de nu am putut sa dorm toata noaptea +durere de gat + durere de cap care o am si acum... Totul s-a intamplat marti.

Este o simpla raceala sau se poate sa fii luat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaormistuNebun a răspuns:

Frate sincer....ma insel ca ai putea lua hiv asa..pentru ca se transmite doar de la mama daca sa zicem te naste...sau daca ai contacte sexuale cu o persoana care are hiv ..sau se poate produce in timpul unei partide de sex..asa am invatat la scoala deci ma insel ca ai putea avea hiv dar nu sunt expert eu doar ti-am spus opinia mea si ceea ce stiu din cultura generala.

| RAY a răspuns:

Nu stiu sincer, daca ai gustat din acel sange si a ajuns in organismul tau da sunt sanse mari, totul depinde daca sangele ala a ajung in organismul tau, ce tea pus sa faci asa ceva, vrei sa mori de tanar? tu ai habar de hiv ce inseamna?

| thegatekeeper a răspuns:

Sansele sunt foarte slabe, deci nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme. Daca totusi nu iti iese din cap ideea, iti poti face niste analize peste cateva saptamani/ luni.

| oHarryo a răspuns:

HIV-ul nu se manifesta asa si nici in doar 4 zile... deci nu e de la asta... ai racit omule, calmeaza-te si data viitoare fii mai atent totusi.