| JuSt222 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Daca am fumat dupa cineva care isi rupsese un colt din measea si sangera exista probabilitate de hiv?
Mentionez faptul ca sangera insa pe tigare nu era sange, nu stiu daca a udat-o gen a atins cu saliva... Exista probabilitate mica / mare?

Nu am stiu acest lucru, l-am vazut scuipand sange dupa ce am terminat tigarea deci nu a fost un moment de inconstienta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inconstienta a fost. Orice ai spune.Nu este bine sa fumezi la posta. Daca el nu are HIV nu ai cum sa iei nici tu HIV.Dar nu este igienic.

| JuSt222 explică (pentru darrio2007):

Daca are se poate? SAU trebuie sa am si eu rana deschisa?

| darrio2007 a răspuns (pentru JuSt222):

Da.Rana deschisa.Ca sa ajunga in sange.Ai?

| JuSt222 explică (pentru darrio2007):

Nu... decat o afta pe limba.

| darrio2007 a răspuns (pentru JuSt222):

Daca nu sangereaza nu este problema.

| Sirena_Mica_1976 a răspuns:

HIV SE POATE LUA DOAR DACA AVEAI RANA DESCHISA. Daca erai ranit la buza si sangele celeilelte personae a luat contact direct cu tesutul sau mucoasa.Te sfatuiesc sa te linistesti si altadata sa fi atent.Mult success in viata.