| cossmy a întrebat:

am si eu o problema. De 3 zile ma doare capul, mai tare cand ma ridic de jos si cand intorc capul stanga/dreapta sau sus/jos ametesc rau d tot.Am luat nurofen si nu mi-a trecut. Am si o stare generala proasta, parca moleseala. Insa durerea d cap si ameteala sunt cele mai rele... putin ajutor va rogcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mihaitsa22 a răspuns:

Posibil sa ai lipsa de calciu sau anemiesad... cel mai bine e sa mergi la un medic de familie, si acesta te va trimite la un medic specialist daca chiar e ceva in neregula cu tine. poate sa fie si de la oboseala? nu stiu, eu asa iti recomandstraight face

| Amelia_5771 a răspuns:

Poate ai o mică anemie, probleme cu vederea, oboseală, poate fi şi de la căldura asta pe care nu o mai suportă nimeni. Cel mai bine este să te vadă un medic de familie. Multă sănătate!

| Lavinia20 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti medicul.si eu am avut o problema acum cativa ani ma durea foarte rau capul nici nu-l puteam tine sus. si medicul mi-a spsu ca am meningita! Sper sa nu fie si cazul tau. dar mai bine consulta un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai o lipsa de calciu in organism, ar fi indicat sa iei niste suplimente alimentare pe baza de calciu, din surse naturale, ca sa le poti asimila fara reactii adverse.