| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Am si eu o problema. De cateva luni, a inceput sa-mi curga sange din nas [ fara sa umblu ], asa dintr-o data. Nu stiu de ce, mama spune ca asa ii curgea si ei, si poate am mostenit de la ea, dar eu nu cred. Pentru ca ei nu`i mai curge sange. Si, eu nu umblu in nas pentru ca e foarte scarbos si neigienic. Ce poate sa fie, si cum pot sa il opresc, pentru ca imi curge mult. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Sangerarile nazale sunt scurgeri de sange ca urmare a ruperii sau cresterii permeabilitatii vaselor sanguine. In general, pot sa apara la persoanele care prezinta simptomele racelii sau ale alergiilor cronice (rinoree, stranuturi sau mancarimi).Mai pot aparea si prin introducerea diverselor lucruri in nas dar ai zis ca nu e cazul tau.Consulta un medic deoarece aceste sangerari pot indica BOLI GRAVE precum diabet, leucemie, ciroza hepatica, hipertensiune arteriala si multe altele

4 răspunsuri:
| sara_8272 a răspuns:

Ar fi bine sa te duci urgent la doctor. Poti avea probleme grave de sanatate,tensiunea marita, cheaguri de sange prin organism, e foarte periculos

| roxanikmititika a răspuns:

Pai dormi sau stai la aert conditionat? fratele meu la fel a pait dormea la aer conditionat si kans s-a dus la doctor cu el sh iferiti doktori spunea ca are kate alceva si cand au oprit de tot parinti mei aeru nu ia mai curs :*

| paullynna a răspuns:

Nu stiu ce poate fii dar sfatul meu e sa te duci cat poti de repede la doctor

| vLaDu_8548 a răspuns:

laughing cheaguri de sangelaughing ba stii ce cred eu tu ai o infectie in nas asa ca noaptea cand dormi stai cu capul in sus si din cand in cand du-te la doctor poate ti se agraveaza situatia