| nae172 a întrebat:

am si eu o problema...mi-au iesit niste alunite in zona pubiana ..cum le tretez? este ceva grav? astept raspunsuri urgent FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Mergi la dermatolog. Pot fi vegetatii veneriene, condiloame, produse de papilomavirusuri. Ai nevoie de investigatii suplimentare si pentru depistarea altor boli transmisibile pe cale sexuala.

Ai grija de tine si evita sa faci sex fara prezervativ. Chiar daca prezervativul nu e eficient impotriva papilomavirusurilor, te protejeaza de celelalte boli transmisibile sexual, care nu sunt de neglijat (SIDA, hepatita B si C, sifilisul, gonoreea etc.)