| IntrebariCiudate007 a întrebat:

Salut, am si eu o problema.
Nu stiu exact de cat timp dar nu cred ca de mult, mi-au aparut pe frunte mai multe cosuri extrem de mici, de culoarea pielii.
Nu sunt foarte evidentiate dar tot se vad, si ma enerveaza.
Care o fi cauza? si cum anume sa remediez asta?
Nu stiu daca conteaza dar am 18 ani si 5 luni.
Dau funda cine ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yon1470 a răspuns:

Normal ca o sa-ti treaca! Nu exista metode,pana nu-si fac ele damblaua, asa ca lasa-le impace. Spala-te bine pe fata, sa nu fii transpirat si trec ele, nu-i bai! Daca intre timp mai apar, fa-ti o prietena si incearca sa dai cat mai repede la buci si cat mai des!

4 răspunsuri:
| Yon1470 a răspuns:

Nu ai cum sa le remediezi sunt specifice varstei si cam toata lumea are.Nu exista solutii si nimic pentru a le face sa treaca.Se fac din cauza transpiratiei si daca iti fug ochii dupa gagici! Trec ele de la sine!

| IntrebariCiudate007 explică (pentru Yon1470):

Deci trec pana la urma nu? Nu e sa fie ceva permanent? (Doamne fereste)
Si chiar nu exista vreo metoda sa treaca mai repede?

| Yon1470 a răspuns (pentru IntrebariCiudate007):

Te poti spala bine pe fata si evita sa te atingi, daca ai mana murdara.Sunt specifice varstei si toata lumea are nu trebuie sa-ti faci probleme.Cauta fete sa-ti treaca!

| Yon1470 a răspuns (pentru IntrebariCiudate007):

Normal ca o sa-ti treaca! Nu exista metode,pana nu-si fac ele damblaua, asa ca lasa-le impace. Spala-te bine pe fata, sa nu fii transpirat si trec ele, nu-i bai! Daca intre timp mai apar, fa-ti o prietena si incearca sa dai cat mai repede la buci si cat mai des!

| Anonimul4sdty a răspuns:

Rezolvi cu fond de ten