| fln2007 a întrebat:

am un prieten are 15 ani 172 cm inaltime si are o greutate... cam 115 kg. De ceva timp ma roaga sa-l ajut dar nu stiu cum sa procedez. Va rog spuneti-mi cum sa -l ajut sa slabeasca, el vreo 30 -40 de kg. FUUUNNNDA CELUI MAI BUN RASPUNS!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kim26 a răspuns:

Sa nu manance paine. cat mai multe legume si fructe, mai putina carne, si nu dupa ora 18.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, nu ai cum să-l ajuţi sad

TREBUIE să consulte un medic NUTRIŢIONIST!

Toate cele bune.

| valy91 a răspuns:

Pai fai si tu un regim la macare si ia-l dimineata si seara la alergat ca sa arda grasimile