| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Am varsta de 20 ani.De multe lunii ma intristez si plang in fiecare zi si sunt foarte trist nu mai stiu ce sa fac sa scap de stress si de tristete...Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

De ce nu incerci sa iti gasesti un hobby!?

| Victor453 a răspuns:

Sa socializezi cu cei dragi
sa faci ce-ti place
sa te distrezi
sa te gindesti la altceva

| Kyttynna a răspuns:

Mai intai identifica motivele care te streseaza si intristeaza. Apoi, vezi in care dintre ele poti aduce schimbari si ce anume tine de tine sa faci asta. Ce nu tine de tine, ia ca atare.
Te mai sfatuiesc sa te reculegi in activitati care sa iti faca placere, hobbyuri, sau incearca lucruri noi.
Poti vorbi si cu familia ta despre starile tale. Nu permite stresului sa te invadeze deoarece pentru toate problemele exista solutii. Si nu in ultimul rand: Gandeste pozitiv!

| AndreiMarin499 a răspuns:

Din ce motiv mai exact, plangi?

| sarghimaria a răspuns:

Încearcă sa faci sport, sa bei multă apa și sa faci și sa gândești numai lucruri pozitive.ieși cu prietenii..distreaza-te.succes!