| Hdhdqqef a întrebat:

Salut. Am vazut curent ceva cu operatia pentru dioptrii de tip SMILE. Sunt curios daca aceasta elimina de tot dioptrile. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Skarr a răspuns:

Eu nu cred că o să fac vreodată operatie daca nu o sa se găsească o soluție mai bună. E la fel că lasik. Da teoretic ar trebui să ți elimine dioptriile de tot. Dar e posibil sa nu ți le elimine de tot sau sa revină mai in colo. Sau sa ai efecte secundare, cum ar fi ochi uscati, infecții, inflamatii, multe altele. Și depinde cat de grava e miopia. Poți și sa orbești in cazuri mai rare