| anonim_4396 a întrebat:

am vazut o stire pe facebook si ma cam speriat. Daca ai un fel se urme sub ceafa ai diabet? Sunt mai gras. M-am uitat la simptome si nu ma duc la baie des si nici sete de mor nu imi e. Spre exemplu la scoala in 6 ore ma duc odata dar in schimb am pete sau cum se numesc de grasime sub piele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Stai linistit si nu fi atat de receptiv la toate aberatiile lansate pe site-urile de socializare! Daca nu te poti linisti, du-te la un laborator si fa-ti o glicemie( determinarea concentratiei de glucoza din sange)--- analiza 'spune' daca ai sau nu diabet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor)))) laughing))))
Dacă ai mai mult de 13, atunci e de râs.

| Fatamuntilor a răspuns:

Internetul nu inlocueste un consult medical.
Mergi la medicul de familie si solocita un set de analize pe care oricum trebuie sa le faci anual.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ti-ai luat o glicemie? chiar crezi ca toate stirile de pe fb/internet sunt si adevarate?
Du-te la m edic, ori fa-ti o glicemie!
Nu te stresa inzadar! este bine ca esti alert si cauti sa vezi daca ai ceva probleme, dar medicul este cel c are da un diagnostic!
O zi bunahappy